یونیورسیاد 2017/ پایان دومین روز و جایگاه بیست و هفتمی ایران با 2 برنزبه گزارش ایرنا، ایران امروز (دوشنبه) در چهار رشته تکواندو (پومسه)، تیراندازی با کمان رشته کامپوند، جودو و والیبال به مصاف حریفان جهانی خود رفت.
تورج چناری جودو کار جوان ایرانی امروز در منهای 81 برای ایران به میدان رفت و در نهایت در بخش شانس مجدد مقابل اندرانیک چاپاریان از ارمنستان به میدان رفت و ضربه فنی و ایپون شد.
با حذف چناری دومین و آخرین جودو کار دانشجویان کشورمان، کار این رشته بدون هیچ مدال یا مقامی در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد پایان یافت.
کمانداران ایران امروز در رشته کامپوند در بخش انفرادی زنان و مردان به مصاف حریفان رفتند. فرشته قربانی و یاسر عموئی تا مرحله یک هشتم صعود کردند اما در این مرحله به ترتیب در مصاف با نمایندگان بلژیک و ترکیه شکست را پذیرفته و از دور این رقابت ها خارج شدند.
تیم میکس کامپوند ایران با ترکیه همین دو بازیکن پس از باخت شکست قزاقستان در مصاف با نماینده چین تایپه باخت را پذیرفت و در این بخش نیز حذف شد.
اما دانشجویان در والیبال یک روز خوب دیگر را پشت سر گذاشتند، تیم والیبال ایران پس از پیروزی سه بر صفر روز گذشته در برابر قبرس ، دوباره این نتیجه را در رویارویی با تیم امارات تکرار کرد تا فردا با قدرت بیشتری مقابل تیم آرژانتین به میدان رود.
تیم والیبال کشورمان تا پایان مرحله مقدماتی باید علاوه بر مصاف با نماینده آرژانتین با تیم های کانادا و سوئیس نیز بازی کند.
کاروان ایران در آخرین بخش برنامه های خود توانست در پومسه تیمی پسران و میکس دو مدال برنز دیگر کسب کند تا مجموع مدال هایش به 6 برسد.
در تیم پومسه مهدی جمالی ، محمد جواد خیری و امیر رضا مهربان برای ایران بازی کردند و در بخش میکس نیز امیر رضا مهربان و مهسا صادقی به مصاف حریفان رفتند.
براساس این گزارش، درحال حاضر تیم های کره جنوبی با 18 مدال (9 طلا، 3نقر، 6 برنز)، کره شمالی با 9 مدال (5 طلا، 3نقره و یک برنز) ، چین تایپه با 13مدال (4 طلا، 7 نقره و 2 برنز)، ژاپن با 13 مدال (4طلا، 3 نقره و 6 برنز، روسیه 17 مدال (3 طلا، 5 نقره و 9 برنز) و آمریکا با 10 مدال (3 طلا، 3 نقره و 4 برنز) به ترتیب رده اول تا ششم جدول رقابت ها را در اختیار دارند.
اوکراین و مجارستان هریک با دو مدال طلا در رده هفتم و هشتم جدول ایستاده اند و تیم های ایتالیا، کانادا، لهستان، استرالیا، مکزیک، آلمان، ویتنام، برزیل، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و بلاروس به ترتیب در رده نهم تا نوزدهم این جدول هستند.
کاروان ورزشی دانشجویان کشورهای دومنیکن، چین، لیتوانی، تایلند، آلگریا، انگلیس و ترکیه نیز پیش از ایران در رده 20 تا 26 جدول و قبل از ایران قرار دارند.
انگلیس و ترکیه هریک با یک مدال نقره پیش تر از ایران در جدول ایستاده اند.
** برنامه سومین روز یونیورسیاد چین تایپه
– شمشیربازی اسلحه سابر انفرادی دختران مقدماتی تا فینال
– والیبال ایران – آرژانتین
– تکواندو (مبارزه )وزن های 57 کیلوگرم زنان و 54 و 68 کیلوگرم مردان
-وزنه برداری وزن 77 کیلوگرم
برای آگاهی از آخرین اخبار ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
شبد**1828**1953**9122 **خبرنگار : خدیجه روزبهانی**انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید