کی روش: مرحله دیگری از اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران آغاز شدوی که به همراه «سیدجلال حسینی» مدافع تیم ملی فوتبال به نشست خبری پیش از بازی با تیم ملی توگو آمد، به خبرنگاران گفت: تلاش می کنیم در این طول این اردوها ٦ بازی دوستانه برگزار کنیم و دو یا سه بازی دوستانه دیگر نیز در اردوی نزدیک به جام جهانی خواهیم داشت.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سئوالی در خصوص انتخاب توگو به عنوان حریف تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران گفت: به دلیل آنکه در جام جهانی احتمال هم گروهی با تیمی از آفریقا وجود دارد، بازی با توگو برنامه ریزی شده است.
کی روش افزود: بازی با تیم ملی فوتبال روسیه نیز بازی بزرگی برای ما خواهد بود. بازی با تیم میزبان جام جهانی افتخار بزرگی است و باید ثابت کنیم که به دلیل بهترین تیم آسیا و دومین تیم صعود کننده به جام جهانی نیستیم. ما هدف مشترکی داریم و آن صعود به دور دوم جام جهانی است. در این مسیر یک دل و متحد تلاش می کنیم به این هدف برسیم، زیرا هدف بزرگی است. همانگونه که حضور در جام جهانی افتخاری بزرگ و کاری سخت است.
وی اظهار امیدواری کرد همه از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کنند تا شرایط ارتقا یابد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: از اکنون تا پایان جام جهانی فوتبال در سال 2018 میلادی فقط تیم ملی فوتبال ایران می تواند برای کشور افتخارآفرین باشد، البته لیگ قهرمانان آسیا نیز هست ولی افتخارآفرینی کامل فقط متعلق به تیم ملی فوتبال ایران است.
کی روش گفت: تاکید می کنم که نباید همه منابع برای حمایت از تیم ملی باشد، اما توقع ما این است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اقدامات لازم را برای صعود تیم ملی به دور بعدی جام جهانی انجام دهند.
وی در خصوص عملکرد برخی رسانه های ورزشی در مقابله با تیم ملی فوتبال ایران گفت: طبیعی است که برخی خبرنگاران سنگی را برتاب می کنند و بعد صورت خود را می پوشانند، مانند خبرنگار روزنامه ایران ورزشی که امروز در این نشست حاضر نیست. وقتی برخی اوقات بازیکنان وظایف خود را در زمین انجام نمی دهند، من برخورد جدی با آنها دارم. بازیکنان من به خوبی می دانند اگر شخصی یا رسانه ای لطمه ای به یکی از بازیکنان من بزند، تبدیل به دشمن من می شود. تکرار می کنم برای من مهم نیست چه شخص یا روزنامه ای این کار را انجام هند و این عملی که انجام دادند، بزدلانه بوده و من می دانم چه شخصی پشت آن است. من صورت خود را پنهان نمی کنم. اگر بازیکنان با من مشکلاتی داشته باشند، من خود را پنهان نمی کنم و نمی گویم که همه چیز خوب است.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: امیدوارم فدراسیون فوتبال تحقیق کند چه شخصی این اقدام را انجام داده زیرا من بعد از هفت سال می دانم کار کیست؟ ورود ایران ورزشی به محیط تیم ملی ممنوع است تا عذرخواهی کنند و هیچ یک از اعضای کادرفنی حق گفت و گو با این روزنامه را ندارد.
کی روش گفت: همواره ممنون حمایت هواداران هستیم و با روحیه قهرمانانه در جام جهانی حضور پیدا می کنیم، ولی نتایج در دست خداوند است و ما نگرش و تعهدات کاری و ارزش ها و اصول فرهنگی را می توانیم کنترل و رعایت کنیم و با انجام دادن این مسایل پایبندی خود را نشان خواهیم داد. باید تمام تلاش خود را بکنیم تا با عملکردمان تحسین همه را داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازیکنانی به اردو دعوت شدند تا تجربه کسب کنند، ما به حمایت هواداران نیاز داریم و امیدواریم فردا در بازی مقابل تیم ملی توگو هواداران تیم ملی را حمایت کنند. ما الگوهای موفقی مانند سید جلال در اختیار داریم که می توانند هزاران نفر از جوانان را جذب فوتبال کنند.
وی افزود: برای نسل فعلی و نسل های آینده خاطرات و نتایج تیم ملی باقی می ماند. از بعد اجتماعی اهمیت حمایت از تیم ملی بسیار بالا است. بارها گفته ام که زدن یک گل در جام جهانی مهم تر از قهرمانی در لیگ داخلی است.
سید جلال حسینی کاپیتان تیم ملی نیز در این نشست خبری با ابراز خرسندی از برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال ایران گفت: دو دیدار تدارکاتی برگزار خواهیم کرد. تغییرات زیادی در تیم ملی شکل گرفته و بازیکنان جوانی در تیم داریم و بازی با تیم های آفریقایی فرصت خوبی است تا با بازی های فیزیکی و تاکتیک پذیری آنان آشنا شویم.
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: اردوهای تیم ملی فوتبال ایران سبب می شود تا تیم به آمادگی کامل برسد.
وی در خصوص برخی گمانه زنی های رسانه ای در خصوص دوپینگ بازیکنان لیگ برتر گفت: موضوع دوپینگ خود را تکذیب می کنم. سه تا چهار سال است که آزمایش دوپینگ نداده ام و به عنوان یک فوتبالیست و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس از فدراسیون فرتبال می خواهم یک بار برای همیشه با این گونه مسایل و شایعات برخورد جدی کند.
حسینی افزود: پس از مصدومیت در کنار کادر فنی تیم ملی هر روز کار کردم و اکنون می توانم در خدمت تیم باشم.
تیم ملی ایران فردا پنجشنبه در دیداری تدارکاتی با تیم ملی فوتبال توگو در ورزشگاه آزادی بازی خواهد داشت. این بازی ساعت 18 و 15 دقیقه برگزار می شود.
‘یعقوب عبداله باقی ‘ عمانی قضاوت این دیدار را برعهده خواهد داشت و ‘راشد الحکمانی’،’رشید الغیطی’ کمک داوران عمانی و موعود بنیادی فر وی را در این قضاوت همراهی می کنند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی * 1528 * 9129*
خبرنگار : مهدی رهبرانتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید