وعده پرداخت بخشی از بدهی فدراسیون شطرنج به فیدهریتینگ شطرنج بازان ایران از ابتدای ماه جاری میلادی به دلیل آنچه پرداخت نشدن بدهی 120هزار دلاری جوایز رقابت‌های قهرمانی زنان جهان از سوی فدراسیون شطرنج به فیده عنوان شد در سایت فدراسیون جهانی حذف شد. حذف ریتینگ شطرنج بازان ایرانی در سایت فدراسیون جهانی شائبه تعلیق فدراسیون شطرنج ایران را در پی داشت. ریتینگ شطرنج بازان ایران از روز گذشته – دیروز – در پی تعامل میان فدراسیون شطرنج و نهاد بین المللی این رشته مجددا ثبت شد.
«مهرداد پهلوان زاده» رئیس فدراسیون شطرنج روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: فدراسیون شطرنج برای میزبانی رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان سه حامی مالی جذب کرد که پیشتر دو حامی مالی به تعهدات خود عمل کردند.
وی افزود: اکنون با تامین قسط دوم از سوی یک حامی مالی دیگر به مبلغ دو میلیارد ریال و تبدیل آن به ارز بخشی دیگری از تعهدات ایران به فیده پرداخت می شود.
رئیس فدراسیون شطرنج اضافه کرد که برای پرداخت قسط آخر در حال مذاکره با دیگر حامیان مالی هستیم و با حمایت وزارت ورزش وجوانان نیز این بخش پرداخت خواهد شد.
بدهی فدراسیون شطرنج به فیده مربوط به رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان است که سال گذشته به میزبانی ایران برگزار شد.
هزینه جوایز به گفته رئیس فدراسیون شطرنج 650هزار دلار بوده که تاکنون 530هزار دلار آن پرداخت شده است و با پرداخت قسط دوم در دو روز آینده این رقم به 590هزار دلار می رسد.
با پرداختی دوم تنها یک قسط 60 هزار دلاری باقی می ماند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250**1545
خبرنگار:گلی سفیدزادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید