والیبال جام قهرمانان جهان؛کولاکوویچ: هدف اصلی پیروزی بود/بلنجینی: برد حق ایران بودبه گزارش ایرنا به نقل از فدراسیون والیبال،ایگور کولاکوویچ روز سه شنبه در نشست خبری پس از پیروزی تیم ایران برابر ایتالیا افزود: امروز برابر تیم قدرتمندی همچون ایتالیا بازی کردیم. ایتالیا نایب قهرمان المپیک و یکی از بهترین تیم های اروپاست.
وی با یادآوری اینکه تیم ایران در هفته نخست لیگ جهانی سه بر صفر مغلوب ایتالیا شده بود، گفت: می توانستیم این بازی را با نتیجه سه بر یک ببریم، اما اینگونه نشد. البته هدف اصلی پیروزی و کسب نتیجه بود.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران،تصریح کرد: در این مسابقات به دنبال اهداف و آرزوهای خود خواهیم بود. به دنبال شگفت زده کردن تیم های قدرتمند جهان هستیم تا سورپرایز مسابقات باشیم. خوشحالم که اولین سورپرایز مسابقات با پیروزی ما رقم خورد.
وی درباره دیدار ایران و ایتالیا گفت: ایتالیا در مسابقه با ایران اشتباهات زیادی در سرویس مرتکب شد که این اشتباهات به ایران کمک بسیار زیادی کرد. البته ناگفته نماند که برخی از سرویس های بازیکنان ایتالیایی هم پرخطر و پرفشار بود و خط دفاعی ایران را تحت فشار قرار داد.
کولاکوویچ افزود: ایتالیایی ها در دفاع روی تور هم خیلی خوب کار کردند. تیمی که خوب دفاع کند، ضد حملات خوبی را نیز پیاده می کند. در لیگ جهانی، شرایط فراهم نشد تا بتوانیم در دفاع خوب باشیم، اما در بازی امروز در دفاع خوب کار کردیم.
وی در ادامه تاکید کرد: تیم ایران مقابل ایتالیا خوب کار کرد. در همه ست ها بجز ست اول و پنجم، سطح بازی بسیار نزدیک پیش رفت. خوشحالم که با وجود همه سختی ها، توانستیم پیروز میدان باشیم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره دیدار با آمریکا در دومین روز این رقابت ها گفت: انتظار بازی دشواری برابر آمریکا داریم. همانطور که می دانید آمریکا با تمام بازیکنان و ستاره های المپیکی خود وارد این مسابقات شده است. چالش بزرگی را پیش روی خود احساس می کنیم و بازی دشواری را در پیش خواهیم داشت. در بازی امروز پنج ست بازی کردیم و دو سه ساعتی را در رقابتی سخت بودیم. اما برای بازی فردا هم باید با نیرویی جدید برابر آمریکا قرار بگیریم. امیدوارم بهترین نتیجه ممکن را به دست آوریم و تلاشمان را خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا دومین سورپرایز را با شکست آمریکا رقم خواهید زد؟ گفت: شانس و فرصت در هر بازی برای ایران وجود دارد. برابر آمریکا، برزیل، فرانسه و ژاپن. همه این تیم ها قدرتمند هستند. آمریکا دارنده مدال برنز المپیک است. برزیل هم که قهرمان المپیک است. ژاپن هم تیم قدرتمندی است و امتیاز میزبانی دارد. فرانسه هم که قهرمان اروپا و قهرمان لیگ جهانی است. همه این تیم ها قدرتمند هستند و ایران شانس پیروزی برابر همه این تیم ها را دارد تا سورپرایزهای بعدی را رقم بزنیم.
تیم ملی والیبال ایران ظهر امروز در نخستین دیدار خود در مسابقات جام قهرمانان بزرگ مردان جهان موفق به شکست سه بر دو ایتالیا شد تا فردا (چهارشنبه) در دومین دیدار خود در این رقابت ها به مصاف آمریکا برود.
**بلنجینی: تیم ایران شایسته این پیروزی بود
سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا گفت: در نخستین دیدار جام قهرمانان بزرگ جهان نتوانستیم فاتح میدان شویم زیرا تیم ایران شایسته پیروزی بود.
جیان لورنزو بلنجینی بعد از شکست سه بر دو شاگردانش برابر ایران در جام قهرمانان بزرگ مردان جهان افزود: از نتیجه بازی رضایت ندارم. همانطور که کاپیتان تیم گفت خیلی ناراحتیم که نتوانستیم بازی را ببریم در حالی که فرصت پیروزی در ست سوم برای ایتالیا فراهم بود.
وی با بیان اینکه در ابتدای ست سوم شروع خوبی نداشتیم، گفت: انعطاف خوبی در زمین نداشتیم و خوب هم بازی نکردیم. اما در ست چهارم خوب بازی کردیم و امیدوار بودیم که بتوانیم در ست پنجم پیروز شویم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا تاکید کرد: امروز نتوانستیم بازی را ببریم، اما به طور قطع ایران شایسته این پیروزی بود.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در مسابقات جام قهرمانان بزرگ مردان جهان موفق به شکست سه بر دو ایتالیا شد تا با دو امتیاز در جایگاه دوم جدول شش تیمی این رقابت ها قرار گیرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی ** 1528 ** 1701
خبرنگار: حسن تمیمی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید