هنوز در برخی موارد تصمیم‌گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم/تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است

دکتر منصور غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب بر ضرورت تقویت فضای همکاری بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد تاکید کرد و اظهار کرد: خوشبختانه طی دو سال اخیر فضای همکاری مناسب‌تری را شاهد بوده‌ایم و هماهنگی‌های بین این دو مجموعه به خوبی انجام گرفته است اما هنوز مواردی وجود دارد که دانشگاه آزاد به دلیل سابقه گذشته که به صورت مستقل ورود پیدا می‌کردند و اقداماتی را انجام می‌دادند، این رویه ادامه دارد و اصرار دارند که همچنان به صورت مستقل در جهت اجرای آن امور گام بردارند.


وی در ادامه تاکید کرد: فرآیندهایی نظیر پذیرش دانشجو، اعلام ظرفیت‌های این پذیرش و … از جمله مواردی است که دانشگاه آزاد همچنان اصرار دارد که مستقلا تصمیم‌گیری کند. در عین حال به دلیل وجود مدیریتی که در حال حاضر در دانشگاه آزاد وجود دارد و همچنین به دلیل اینکه خود رئیس دانشگاه نیز سابقه حضور در ریاست یکی از دانشگاه‌های دولتی را داشته است، نگاه اصلاح تقویت روابط دو مجموعه دانشگاه آزاد و وزارت علوم در برنامه‌های این دانشگاه قرار دارد و در این جهت گام‌هایی نیز بر می‌دارند.


وزیر علوم خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم در سال تحصیلی جاری نیز حداکثر نزدیکی و هماهنگی بین دو مجموعه وزارت علوم و دانشگاه آزاد ایجاد شود. ضمن اینکه تلاش ما نیز نظارت بر تقویت کیفی دانشگاه‌ها است و این موضوع هم به نفع دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه است و به لحاظ اینکه این دانشگاه منابع دولتی ندارد از باب کمک به تامین منابع از طریق درست و جذب دانشجو در مراکز دارای شرایط استاندارد این هماهنگی‌ها به نفع دانشگاه نیز می‌باشد.


دکتر غلامی همچنین با بیان اینکه دانشگاه آزاد در جذب اعضای هیات علمی مشکلی ندارد، گفت: علی رغم اینکه با استقلال هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد موافق نبودیم اما به آنها مجوز هیات جذب مستقل دادیم تا بتوانند با فرآیندهای خود و با سرعت بیشتری در فرصت کوتاهتری جذب هیات علمی داشته باشند. چرا که نظارت بر عملکرد آنها نیز از طریق هیات عالی جذب نیز صورت می‌گیرد و عملا استخدام در این دانشگاه نیز در یک چارچوب صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

پاسخی بگذارید