فدراسیون فوتبال: اظهارنظرهای رسانه ای رای دادگاه حکمیت ورزش گمانه زنی استروابط عمومی فدراسیون در اطلاعیه کوتاه خود نوشت: با توجه به بررسی پرونده ایران و عربستان در دادگاه حکمیت ورزش و بر اساس این مصوبه، هرگونه اظهار نظر در فضای مجازی در حد گمانه زنی است و فدراسیون فوتبال خود را پایبند به اصول این دادگاه می داند.
این روابط عمومی نوشت: فدراسیون فوتبال از هرگونه اظهار نظر در خصوص رای دادگاه حکمیت ورزش معذور است.
دادگاه حکمیت ورزش یک سازمان شبه ‌قضایی است که به منظور حل و فصل اختلافات مربوط به ورزش از طریق حکمیت بنیانگذاری شده‌ است. مقر این دادگاه در لوزان سوئیس است و دادگاه‌ های آن در نیویورک، سیدنی و لوزان قرار دارند.
موضوع پرونده ایران و عربستان پس از آن مطرح شد که افرادی در 12 دی ماه سال 94 پس از اعدام «شیخ نمر» روحانی مخالف دولت عربستان، به سفارت این کشور در تهران و کنسولگری عربستان در مشهد حمله کردند. عربستان به این بهانه اعلام کرد که بازی های ملی و باشگاهی خود را در کشور ایران انجام نمی دهد و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در همراهی با عربستان حکم به انجام مسابقه در کشور ثالث داد.
پیگیری های حقوقی ایران تا آنجا پیش رفت که موضوع در دادگاه حکمیت ورزش مورد رسیدگی قرار گرفت و اکنون خبر می رسد که این دادگاه حکم خود را صادر کرده است.
آن گونه که گمانه زنی های رسانه ای تاکید دارد، این حکم به نفع ایران صادر شده و عربستان موظف به تامین خسارت تیم های ایرانی به همراه جرایم آن است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**
خبرنگار: سید جواد بشیری**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید