فدراسیون دوومیدانی ایران باید حرفه ای تر عمل کندگی اون تانون، یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: برای آمادگی یک ورزشکار ملی باید برنامه ریزی دقیق و کامل ارائه شود و در این مسیر همکاری و هماهنگی میان فدراسیون و مربی بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: رئیس فدراسیون دوومیدانی قبل از پذیرش این سمت از سوی بنده، اعلام کرده بود که نگران موضوعات مالی نباشم و پیشنهاد مربی گری دونده دو 100 را بپذیرم و تمام شرایط فعالیت من برای مربی گری را نیز قبول کرد.
اون تانون گفت: متاسفانه پس از پذیرش این سمت از سوی بنده و از همان ابتدا نه تنها هیچ کدام از وعده های ایشان عملی نشد بلکه حداقل امکانات ممکن برای یک ورزشکار ملی را نیز در اختیار تفتیان و بنده قرار ندادند.
وی با انتقاد از آنچه بی برنامگی های فدراسیون در اعزام های حسن تفتیان به مسابقات بین المللی خواند، گفت: در مسابقات جهانی که اخیرا در لندن برگزار شد من و تفتیان شب قبل از آغاز مسابقات به فرانسه رسیدیم و 2 ساعت به شروع مسابقات جهانی به دنبال دریافت کارت ورود به مسابقات بودیم.
وی ادامه داد: در رقابت های دوومیدانی باکو نیز که اردیبهشت ماه برگزار شد حسن تفتیان به دنبال کارهای شخصی ما بود که در نهایت موفق به دریافت کارت ورود به مسابقات نشدم و تنها تفتیان وارد ورزشگاه شد و من به ناچار با کارت یک ورزشکار دیگر وارد مجموعه شدم، این موضوع اتفاق عجیب زندگی من بود و موجب شد خاطره ای بد برای من به یادگار بماند.
مربی فرانسوی حسن تفتیان خاطرنشان کرد: آقای کیهانی، رئیس فدراسیون در اولین دیدار به بنده گفت که برای ایران قهرمانی آسیا خیلی مهم است، اما چرا اکنون که تفتیان ورزشکار من قهرمان آسیاست شرایط برای من و او بدتر شده است؟
این مربی فرانسوی خاطر نشان کرد: کیهانی من را به ایران دعوت کرد اما الان پس از 10 روز که در ایران حضور دارم ایشان حتی یک تماس هم با من نگرفته که این موضوع بسیار برای من حیرت آور است چرا که هیچ جای دنیا این گونه با من برخورد نشده بود.
وی عنوان کرد: با وجود این شرایط نمی خواستم به همکاری خود ادامه دهم اما استعداد تفتیان به گونه ای بود که تصمیم گرفتم برای ارتقای رشد این ورزشکار همچنان پای کار بمانم.
اون تانون، لازمه ترقی حسن تفتیان را ارتباط دوسویه میان فدراسیون و مربی دانست و عنوان کرد: این دونده یکی از معدود ورزشکاران ایران در رشته دوومیدانی است که توانسته موفقیت هایی را به دست آورد که کسی در ایران موفق به انجام آن نشده است لذا باید مسئولان کشوری توجه ویژه ای به این ورزشکار داشته باشند.
وی گفت: تفتیان می داند که به دنبال چیست و سقف آرزوهایش بلند است و اگر توجه فدراسیون به وی بیشتر شود بدون شک در میان برترین های آسیا و جهان قرار خواهد گرفت.
تانون، در خصوص شرایط حسن تفتیان نیز بیان کرد: شرایط وی خوب است و تکنیک استارتش بهتر شده، تغییرات محسوسی در تکنیک و بدنسازی او انجام شده است که البته برای رسیدن به آمادگی کامل و ثبت رکوردهای بهتر نیازمند زمان بیشتری است.
وی کسب نشان المپیک را برای تفتیان دور از تصور ندانست و خاطر نشان کرد: با ورزشکاران زیادی کار کرده ام و با تجربیاتی که به دست آورده ام می دانم که این ظرفیت در این دونده ایرانی وجود دارد اما این موضوع منوط به این است که فدراسیون وظایف خود را انجام دهد.
حسن تفتیان دونده خراسانی دو 100 متر ایران 6 روز است که در ورزشگاه امام رضا (ع) زیر نظر مربی فرانسوی خود فعالیت می کند. هم اکنون رکورد 10 ثانیه و 4 صدم ثانیه رشته دو 100 متر کشور در اختیار اوست.
او موفق شد در دوره مقدماتی 100 متر با ثبت زمان 10 ثانیه و 17 صدم ثانیه در مسابقات المپیک مقام سوم را به دست آورد و به عنوان بهترین های رده سوم در گروههای هشت گانه برای نخستین بار در تاریخ ایران به نیمه نهایی المپیک صعود کند. رکورد 100 متر جهان در اختیار بولت دونده جامائیکایی است که موفق به رکورد 9 ثانیه و 61 صدم ثانیه در این رشته شد.
7495/5132
خبرنگار: حسین عباسی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید