عاشری: خیمنز بهترین گزینه هدایت تیم ملی بوکس ایران استعاشری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: کمبودهایی در اردوهای تیم ملی وجود داشت که با نظر سرپرست فدراسیون و برای بهبود شرایط، اردو تعطیل شد.
وی افزود: اکنون مدت زیادی برای برطرف کردن مشکلات گذشته است و باید اردوها آغاز شود تا زمان از دست نرود.
وی که سابقه سال ها حضور در میادین رسمی را دارد، تصریح کرد: شاید مسابقات مهمی تا بازی های آسیایی 2018 در پیش نداشته باشیم، اما چنانچه مدت زیادی از تعطیلی اردوها بگذرد، باز هم بوکسورها به شرایط نامناسب گذشته بازمی گردند.
عاشری با اشاره به اینکه در برخی استان ها، امکانات و مربی توانمند برای آماده نگه داشتن بوکسورها وجود ندارد، افزود: در نشست با سرپرست فدراسیون و مسئولان فنی، اعلام کرده ام که خیمنز سرمربی فعلی تیم ملی باید در سمتش بماند، چرا که وی توانمند است و بدون حاشیه کارش را دنبال می کند.
وی افزود: شاید در ابتدا اشکالاتی از این مربی کوبایی می گرفتم، اما انصافا وی به خوبی کار را ادامه می دهد و حواشی را کنترل کرده و به جناح بندی و اسم ها در بوکس کاری ندارد.
عاشری در خصوص شرایط بوکس ایران برای حضور در بازی های آسیایی 2018، توضیح داد: باید تنها بوکسورهای آماده را اعزام کنیم.تعداد مهم نیست و شاید تنها دو نفر شایسته باشند.
وی افزود: علاوه بر پیگیری تمرینات تیم ملی، باید حداقل بوکسورها به سه تورنمنت بین المللی و اردوهای مشترک اعزام شوند، چراکه تنها تمرین کردن سودی نخواهد داشت. حضور در مسابقات بین المللی موجب کاهش اشتباهات برای حضور موفق در میادین معتبر می شود.
عاشری در مورد شرایط فعلی فدراسیون بوکس و رئیس آینده این رشته المپیکی، گفت: بهتر است افراد متخصص و آنهایی که از جامعه بوکس هستند برای ریاست فدراسیون کاندیدا شوند.
وی افزود: به سابقه و تلاش های سرپرست فعلی فدراسیون احترام می گذارم و هرچند او در گذشته کارنامه خوبی داشته است، اما شرایط بوکس فرق می کند.
قهرمان سابق بوکس ایران و آسیا ادامه داد: برخی ها با چرب زبانی خود را به سرپرست فدراسیون نزدیک کرده اند و معتقدم او در برخی تصمیماتش اشتباه داشته است.
وی با تاکید بر اینکه بوکس ایران در سال های اخیر زمان زیادی را از دست داده است، گفت: دیگر نباید عقب بمانیم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1368
خبرنگار: امیر میرزاییان**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید