شطرنج بازان ایران به ترکمنستان اعزام می شوندریتینگ شطرنج بازان ایران چندی پیش به دلیل پرداخت نشدن بدهی 120هزار دلاری جوایز رقابت‌های قهرمانی زنان جهان از سوی فدراسیون شطرنج به فیده، در سایت فدراسیون جهانی حذف شده و این فدراسیون را در آستانه تعلیق قرار داده است که این موضوع شایعه اعزام نشدن نمایندگان این رشته به ترکمنستان را قوت بخشید.
پهلوان زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا با رد این شایعه اظهار داشت، تیم ملی شطرنج ایران با ترکیب 12بازیکن شامل پنج زن و هفت مرد به این رقابت ها اعزام می شوند و نگرانی در این باره وجود ندارد.
سارا سادات خادم الشریعه و آتوسا پورکاشیان از (تهران)، میترا حجازی پور(خراسان رضوی)، مبینا علی نسب(مارندران) و وصال حامدی نیا(خراسان رضوی) در بخش زنان و احسان قائم مقامی(تهران)، پرهام مقصودلو(گلستان)، پویا ایدنی(خوزستان)، پوریا درینی(کرمان)، مسعود مصدق پور(خراسان رضوی)، خلیل موسوی(گیلان) و امیررضا پوررمضانعلی (گیلان) در بخش مردان به ترکمنستان اعزام می شوند.
پیش تر اصغر رحیمی سرپرست کاروان اعزامی ایران به این بازی ها گفت که شطرنج ایران برای حضور در این دوره از بازی ها هیچ مشکلی ندارد زیرا فرایند ثبت نام این رشته در کنار سایر رشته ها به اتمام رسیده و نام «سارا سادات خادم الشریعه» نیز به عنوان پرچمدار کاروان ورزشی ایران به میزبان اعلام و ثبت شده است.
پنجمین دوره بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا از 26 شهریور ماه تا 5 مهر ماه و با حضور نمایندگان 69 کشور در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد .
٢١٤ ورزشکار ایران به این رقابت ها اعزام می شوند که بیشترین تعداد به کشتی گیران و کمترین آنان به بولینگ و بیلیارد اختصاص دارد.
پهلوان زاده درباره اقدامات این فدراسیون برای پرداخت بدهی جوایز رقابت های قهرمانی شطرنج زنان جهان گفت: تلاش ها برای پرداخت این بدهی ها ادامه دارد و به نتایج خوبی در این زمینه رسیدیم که امیدواریم با پرداخت آن درجه بین المللی شطرنج بازان ایران مجدد در سایت فدراسیون جهانی شطرنج رویت شود.
رئیس فدراسیون شطرنج پیشتر به ایرنا گفت که برای پرداخت بخش دوم بدهی با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و آقازاده سرپرست معاون توسعه و منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت وگو کرده ایم که قرار است با حمایت این وزارتخانه این بدهی پرداخت شود.
بدهی فدراسیون شطرنج به فیده مربوط به رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان است که سال گذشته به میزبانی ایران برگزار شد. پیشتر قرار بود بدهی ایران در سه قسط به فدراسیون بین المللی شطرنج پرداخت شود از آن زمان یک قسط 60 هزار دلاری پرداخت شده و دو قسط دیگر باقی مانده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250**1368
خبرنگار:گلی سفیدزاده**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید