شرکت مخابرات خراسان شمالی 164 پروژه را آماده بهره برداری کردبه گزارش ایرنا علیرضا هاشمی روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: برای اجرای این پروژه ها بیش از 318 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی افزود: راه اندازی و فعال کردن فیبرنوری، تقویت شبکه اتصال بین شهرستان ها، تقویت شبکه اتصال استانی و بین المللی از جمله این پروژه ها است.
وی با بیان اینکه سالانه 600 هزار فقره قبض تلفن ثابت در این استان صادر می شود افزود: شرکت مخابرات استان حذف قبوض تلفن ثابت را در دستور کار دارد که با تحقق این مهم قبض ها به صورت الکترونیکی و از طریق پیامک صادر می شود.
وی خاطرنشان کرد: برای محقق ساختن این مهم باید اطلاع رسانی به موقع انجام شود که تحقق آن نیازمند همکاری و مساعدت مردم و رسانه ها است.
هاشمی تاکید کرد: شهروندانی که تلفن ثابت دارند باید شماره تلفن خود را با تلفن همراه به شماره 10005842020 پیامک کنند تا روند اجرای این طرح با سرعت بیشتری انجام شود.
وی اظهارکرد: بیش از 300 هزار منصوبه تلفن ثابت در استان داریم که از این تعداد حدود 260 هزار شماره به مشترکان واگذار شده و 15 درصد از منصوبه ها در تمام مراکز شهر و روستا قابل واگذاری است.
مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه 70 هزار تلفن ثابت نیز در سطح استان فاقد کارکرد هستند گفت: مقرر شده تا در اواخر شهریور ماه امسال در قالب طرح کرامت تلفن هایی را که قطع هستند با یک ضریب انگیزشی فعال کنیم.
وی از راه اندازی نمایشگاه مخابرات و دولت الکترونیک در 2 ماه آینده خبر داد و افزود: از رسانه های خراسان شمالی تقاضا داریم که در این نمایشگاه حضور داشته باشند و کمک کنند تا این استان در حوزه فناوری و اطلاعات ازجایگاه موجود به جایگاه مطلوبتری ارتقاء یابد.
هاشمی اظهار کرد: شاخص فناوری و اطلاعات به عنوان یک شاخص بین المللی است که متاسفانه این حوزه دراستان نیازمند توسعه و رشد چشمگیر است که تحقق آن به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نیاز دارد.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد واحدی به نام ‘صدای مشتری’ اشاره کرد و توضیح داد: این واحد به سامانه ارتباطی با مشتری در خصوص خواسته های آنها از شرکت مخابرات تمرکز دارد.
وی درباره شبکه اینترنت در خراسان شمالی و تجهیز تمام دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادها به این شبکه خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات استان طی امسال حدود 60 هزارظرفیت ای.دی.اس.ال را واگذار کرده که از این تعداد بیش از 70 درصد زیر پوشش است .
هاشمی گفت: سازمان فناوری و اطلاعات شرکت مخابرات استان برای 30 درصد باقی مانده که بیش از 250 روستا است با یک پیمانکار همکاری دارد اما هنوز واگذار نشده است.
مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی درباره گلایه ها از سرعت ای.دی.اس.ال اظهارکرد: برای فیبرخانگی مشترکان بیش از هشت میلیارد ریال هزینه شده است و سرعت را به بیش از 50 برابر افزایش داده است.
وی در حوزه ارتباطات سیار عنوان کرد: بیش از 700 هزار مشترک تلفن همراه اول در خراسان شمالی داریم که از این تعداد 50 درصد فعال هستند.
هاشمی گفت: تمامی جاده ها و مسیرهای تردد درخراسان شمالی تحت پوشش همراه اول هستند اما به علت اینکه 48 درصد از جمعیت این استان را روستاییان تشکیل می دهند اکنون برخی از این روستاها فاقد پوشش تلفن همراه و اینترنت هستند.
وی میزان مطالبات شرکت مخابرات استان را از مشتریان و دستگاه های اجرایی و نهادها 60 میلیارد ریال ذکرواظهارکرد: اگراین مبلغ وصول شود و میزان بدهی تا 50 درصد کاهش پیدا کند، به طورقطع این مبلغ در روند توسعه استان هزینه خواهد شد.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید