سلطانی فر: واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در دستور کار قرار داردبه گزارش ایرنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سلطانی فر امروز (سه شنبه) گفت:بودجه هیات های ورزشی استان ها نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در جریان کامل مشکلات ورزش و حوزه جوانان قرار دارد، تاکید کرد: ورزش کشور با مشکلات جدی مواجه است اما عزم وزارت ورزش و جوانان حل مشکلات با توجه به استفاده بهینه از منابع موجود است.
سلطانی فر فعال کردن بخش خصوصی، رونق اقتصاد ورزش و استفاده از منابع دیگر دستگاه ها در حوزه ورزش و امور جوانان را که مورد تاکید نمایندگان هم قرار دارد از جمله برنامه ها و رویکردهای این وزارتخانه عنوان کرد.
وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که با تصویب قانون اهداف، وظایف واختیارات این وزارتخانه فصل جدیدی از فعالیت ها آغاز شود.
وی گفت: در کنار امکانات و سخت افزاری های که از آن برخوردار هستیم در زمینه نرم افزاری با مشکل جدی مواجه هستیم که تصویب قانون اهداف، وظایف و اختیارات می تواند برای حل این مهم، قابل توجه باشد.
سلطانی فر با اشاره به عدم انتزاع حوزه جوانان از ورزش تاکید کرد: آنچه مسلم است فعلا ما مسول حوزه جوانان نیز هستیم که از اهمیت زیادی برخوردار است و تا آنجایی که می توانیم مشکلات جوانان را حل می کنیم.
وزیر ورزش و جوانان تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی را یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه عنوان کرد و با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی برای اتمام طرح های نیمه تمام کمبود بودجه است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را به منظور تحقق وعده هایی که داده ایم به کار خواهیم بست.
سلطانی فر خصوصی شدن دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس راکه از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است، مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آنچه مسلم است به دنبال کاهش تصدی گری دولتی در عرصه ورزش هستیم و در مورد این دو باشگاه پر طرفدار نیز از این قاعده تبعیت می کنیم تا در همین دوره زمینه خصوصی شدن و واگذاری پرسپولیس و استقلال فراهم شود .
وزیر ورزش و جوانان گفت: برای تحقق خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بررسی های مقدماتی انجام و بزودی اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.
سلطانی فر عنوان قهرمانی تیم های ایرانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وقت آن رسیده است که بعد از 23 سال تیم های ایرانی به عنوان قهرمانی دست یابند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری با اشاره به اعتباری که از 27 صدم درصد از مالیات ارزش افزوده به ورزش و جوانان تعلق می گیرد خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس دهم 55 درصد از این اعتبار را که مبلغی بالغ بر 756 میلیارد تومان است به استان ها اختصاص دادند که دستورالعمل آن هم از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شد و تا این لحظه آنچه به هیات های ورزشی استان ها اختصاص داده شده است دو برابر سال گذشته بوده و تا پایان سال نیز معادل همین مقداربه هیات های ورزشی استان ها پرداخت خواهیم کرد .
سلطانی فر با بیان اینکه با توجه به این پرداخت های چند برابری به هیات های استانی وضعیت آنها بسیار بهتر از گذشته شده است، تصریح کرد: با این شرایط انتظارات ما هم از انها بیشتر شده بطوریکه برای آنها در قالب استعدادیابی و توجه به ورزش مناطق مختلف روستایی همچنین ورزش بانوان و ورزش معلولین هم برنامه مشخص ارائه داده ایم .
وزیر ورزش و جوانان در پایان این دیدار بار دیگر از حمایت و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: امیدوارم بار سنگین ورزش کشور را با کمک هم برداریم.
در این جلسه اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی نیز به بیان دیدگاه ها و مشکلات ورزش و جوانان و همچنین پیشنهادهای خود پرداختند.
رسیدگی به امور پاراالمپیکی های ساکن در شهرستان ها، رسیدگی به وضعیت استقلال و پرسپولیس، بهبود شرایط سالن های ورزشی روستایی از محل 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، پیگیری مصوبات سفرهای استانی، تعیین تکلیف حوزه جوانان و توجه بیشتر به امور بانوان و استفاده از ظرفیت این قشر در پست های مدیریتی از مهمترین مباحث مطروحه نمایندگان مردم بود که وزیر ورزش و جوانان به آنها پاسخ داد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی * 1528 **1368
خبرنگار: حسن تمیمی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید