سرمربی پیکان:: مربیان ایرانی فضای لازم برای اثبات شایستگی های خود را ندارند«مجید جلالی» امروز (چهارشنبه) در نشست خبری پیش از دیدار مقابل گسترش فولاد تبریز افزود: افرادی که در باشگاه های مختلف فوتبال، مربی جوانی را به عنوان هدایت تیم بزرگسالان انتخاب می کنند و بعد از 5 یا 6 هفته نتیجه نگرفتن آن سرمربی رای به برکناری وی می دهند، در حقیقت حرف خودشان را نقد کرده اند.
وی سطح مربیگری در ایران را نسبت به کشورهای آسیایی بسیار بالا دانست و اظهار داشت: مربیان فضای لازم برای اثبات شایستگی های خود را ندارند و به دلیل ضعف مدیریت در فوتبال و ارتباط نداشتن با خارج از کشور نمی توانند قابلیت های خود را به نمایش بگذارند.
سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد:حتی اگر مربی در لیگ فوتبال ایران موفق باشد به همان دلیلی که گفته شد در سایر کشورهای خارجی خریدار ندارد، در صورتی که می بینیم مربیان ایرانی چگونه در فوتبال پایه در جام جهانی نوجوانان اقتدار فوتبال ایرانی را ثابت کردند.
وی در خصوص دیدار فردا مقابل گسترش فولاد تبریز گفت: سعی می کنیم بازی به بازی پیش برویم و هم اکنون نیز شرایط خوبی داریم و تیم گسترش فولاد را می شناسیم. همه تیم ها در طول لیگ تحولات زیادی دارند که سعی می کنیم آخرین وضعیت آنان را آنالیز کرده و براساس آن تاکتیک تیمی خود را به اجرا درآوریم و به همین دلیل تغییر کادر فنی گسترش تاثیر خاصی در روند تیمی ما ندارد.
جلالی در مورد روند رو به رشد این تیم نیز خاطر نشان کرد: هر سرمربی دوست دارد به این مهم دست یابد، اما عواملی از جمله بودجه بسیار تاثیر گذار است، زیرا تیم پیکان از نظر مالی در حد متوسط رو به پایین نسبت به سایر رقبا قرار دارد، اما با این حال سعی می کنیم از همه ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم و با توجه به بازیکنان باانگیزه و مشتاقی که در تیم ما حضور دارند این روند ادامه داشته باشد.
وی بیان داشت: فردا جلال روستایی و باسی بازیکن خارجی پیکان به دلیل محرومیت و مصدومیت مقابل گسترش حضور ندارند.
پیکان با 14 امتیاز در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار دارد و گسترش فولاد نیز با هفت امتیاز قعرنشین رقابت ها است.
دیدار تیم های پیکان و گسترش فولاد تبریز در هفته نهم لیگ برتر باشگاههای کشور جام خلیج فارس فردا – پنجشنبه – ساعت 16 در شهر قدس (قلعه حسن خان) برگزار می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9029**1067**1584
خبرنگار: مهدی موذن*انتشار:مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید