درخشان: جوجیتسو توان موفقیت در ترکمنستان را دارددرخشان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، تصریح کرد: ملی پوشان این رشته در دو بخش زنان و مردان راهی بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا در ترکمنستان می شوند.
وی افزود: هرچند به دلیل شلوغی برنامه های فدراسیون، نتوانستیم تدارکات مناسبی را برای تیم جوجییتسو فراهم کنیم، اما به طور یقین آنان می توانند در سبد مدال آوری قرار بگیرند.
درخشان در خصوص نگاه فدراسیون به رشته جوجیتسو، گفت: ابتدا ابلاغی برای فعالیت این رشته تحت نظر فدراسیون جودو به مدت شش ماه ارائه شد و سپس معاون وزارت ورزش اعلام کرد که جوجیتسو تا بازی های آسیایی 2018 جاکارتا تحت نظر ما است.
درخشان افزود: به همین دلیل و علاقمندی جامعه جوجیتسو برای فعالیت در فدراسیون جودو، خیلی زود برنامه ریزی اساسی و مدونی برای این رشته خواهیم داشت تا در جاکارتا موفق باشیم.
وی در مورد کسب مدال برنز «سعید ملایی» در مسابقات جهانی 2017 بوداپست که جودوی ایران را پس از 10 سال به مدال جهانی رساند، گفت: این مدال نشان داد که جودوی ایران می تواند در بالاترین سطح پیکارهای جهانی مدال آور باشد.
رئیس فدراسیون جودو ادامه داد: یک تیم واقعی بودیم و حتی دیگر نفرات نیز مبارزات خوبی را به نمایش گذاشتند. حتی مسئولان فدراسیون جهانی و دیگر کشورها از عملکرد نفرات ایران تمجید کردند.
وی با اشاره به اینکه ملایی توان مدال آوری در المپیک را هم دارد، افزود: موفقیت در این رویداد مهم شخصیت المپیکی می خواهد که ملایی این شخصیت را دارد.
درخشان در خصوص تغییر در پست دبیری فدراسیون، گفت: «محمد بلوطی» از همکاران و دوستان قدیمی ام محسوب می شود که برنامه های جدیدی برای وی داریم، اما تصمیم بر این شد تا «امیرحسین سیاحی» به عنوان دبیر جدید فدراسیون فعالیت کند و از بلوطی در پست های دیگر بهره ببریم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1368
خبرنگار: امیر میرزاییان**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید