حمله هکرهای اندونزی به ده ها سایت مالزیبه گزارش ایرنا، این هکرهای اندونزی پیامی در این تارنماهای مالزی در حمایت از پرچم کشورشان قرار دادند و تاکید کردند ‘پرچم ملی من، بازیچه نیست’.
به نوشته تارنمای روزنامه ‘نیو استریت تایمز’، مالزی اعلام کرد این حوادث اتفاق افتاده است و در حال حاضر در حال بررسی، نظارت و همکاری نزدیک با سایر سازمان ها برای رسیدگی به این موضوع است.
از سوی دیگر ‘مارتیناس سیتومپول’ سخنگوی پلیس ملی اندونزی، گفته است مشخص نیست که مجرمان اندونزیایی باشند.
وی گفت: اگر مالزی نیاز به کمک داشته باشد، ما آماده کمک هستیم اما هنوز ثابت نشده است که این هکرها اندونزیایی هستند.
از سوی دیگر ‘جوکو ویدودو’ رئیس جمهوری اندونزی روز گذشته، گفت که او اشتباه مالزی را پس از انتشار نادرست پرچم اندونزی در یک بروشور بازی های جنوب شرق آسیا 2017 بخشیده است.
‘یوهان ساپتوپریبوو’ از مقامات ارتباطات ویژه رئیس جمهوری اندونزی، گفت که جوکو ویدودو امیدوار است مردم اندونزی نیز بیش از حد به اشتباه کمیته برگزاری بازی های جنوب شرق آسیا در مالزی واکنش نشان ندهند.
رئیس جمهوری اندونزی قرار است در آینده از مالزی دیدن کند.
وی گفت: اکنون مهم است که عذرخواهی شده است و رئیس جمهور مالزی عذرخواهی کرد.
گروهی از مردم اندونزی نیز روز گذشته با تجمع مقابل سفارت مالزی در جاکارتا پایتخت این کشور نسبت به انتشار اشتباه پرچم کشورشان در کتابچه بازی های جنوب شرق آسیا واکنش نشان دادند.
در این اشتباه پرچم اندونزی که از دو رنگ قرمز در بالا و سفید در پایین تشکیل شده، با جابجایی این دو رنگ به شکل پرچم لهستان در این کتابچه منتشر و روز یکشنبه پس از آیین افتتاحیه رسمی توزیع شد.
‘عنیفه امان’ وزیر امور خارجه، ‘احمد زاهد حمیدی’ معاون نخست وزیر و وزیر کشور و ‘خیری جمال الدین’ وزیر ورزش و جوانان مالزی پس از این اشتباه از اندونزی عذرخواهی کردند.
بیست و نهمین دوره مسابقات دو سالانه جنوب شرق آسیا یک رویداد چند ورزشی است که امسال به عنوان بازی های ‘کوالالامپور 2017’ شناخته می شود.
پس از گذشت چند روز از این رقابت ها تا صبح روز سه شنبه مالزی در مجموع مدال ها مدال با کسب 59 مدال شامل 25 مدال طلا، 19 نقره و 15 برنز، سنگاپور با 37 مدال شامل 13 طلا، 13 نقره و 11 برنز و ویتنام با کسب 23 مدال شامل 8 مدال طلا، 6 نقره و 9 برنز در رده های اول تا سوم قرار دارند. اندونزی نیز با مجموع کسب 32 مدال چهارم است.
404 رویداد ورزشی در این بازی ها در 38 رشته ورزشی برگزار می شود و این برای چهارمین دوره است که مالزی میزبان بازی ها را بر عهده می گیرد. مالزی سال های 1965 میلادی، 1971 و 2001 نیز میزبان مسابقات ورزشی جنوب شرق آسیا بوده است.
بیست و نهمین دوره بازی های جنوب شرقی آسیا در 36 سالن ورزشی شامل 19 سالن در کوالالامپور، 10 سالن در ایالت سلانگور، سه سالن در شهر پوتراجایا پایتخت ستادی، 2 سالن در ایالت نگری سمبیلان و یک سالن در ایالت های ترنگانو و کداح برگزار می شود.
تیم های مختلف ورزشی برونئی، مالزی، فیلیپین، اندونزی، میانمار، لائوس، سنگاپور، ویتنام، تایلند، کامبوج و تیمور شرقی در مسابقات جنوب شرق آسیا شرکت دارند.
بیش از چهار هزار و 500 ورزشکار در این رقابت ها به رقابت می پردازند. مالزی با 844 ورزشکار بیشترین تعداد ورزشکاران را در این رقابت ها دارد و تیمور شرقی تنها 50 ورزشکار به این رقابت های منطقه ای اعزام کرده است.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید