حضور بانوان ایران در 13 رشته بازی های داخل سالن آسیابه گزارش ایرنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان: «فریبا محمدیان» معاون توسعه ورزش بانوان ایران، با بیان این خبر ابراز امیدواری کرد، در این دوره از مسابقات، بانوان ایرانی نخستین های متعددی را خلق و افتخارات ارزشمندی را برای ایران کسب کنند.
وی افزود: برخی از رشته های ورزشی بانوان، به دلیل تاکید وزارت ورزش و جوانان و سیاست توسعه ای ورزش بانوان مجوز حضور در بازی های داخل سالن آسیا را پیدا کردند تا این حضور تجربه مناسبی برای بقیه رویدادها از جمله بازی های آسیایی جاکارتا 2018 باشد.
محمدیان افزود: در برخی از رشته های رزمی و توپی امید زیادی به کسب مدال داریم. حضور بسکتبال سه نفره هم که بعد از کسب مجوز حجاب بانوان کشورهای اسلامی برای رویدادهای بین المللی تایید شد، اولین محسوب می شود که به حضور خوب و موفق این رشته نیز امیدواریم .
وی گفت: در رشته های فوتسال، شطرنج، موی تای، تکواندو و کشتی آلیش هم شرایط خوبی برای افتخار آفرینی مهیاست.
معاون وزیر ورزش و جوانان، نسبت به آینده ورزش بانوان در چهارسال پیش رو ابراز خوشبین کرد و گفت: تردید ندارم در رویدادهای مهم پیش رو، گام های خوبی با همراهی فدراسیون های ورزشی برمی داریم و نتایج بسیار خوبی در بخش ورزش بانوان به دست خواهیم آورد .
وی گفت:فدراسیون ها در مطالعات فنی خود به این نتیجه مهم رسیده اند که هزینه کردن برای حوزه بانوان منطقی و فنی است و ارزش افزوده بسیار زیادی دارد و در ارتقا جایگاه فدراسیون ها موثر است.
بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان از26 شهریور ماه آغاز و تا پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت .
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی * 1528**1368
خبرنگار: حسن تمیمی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید