حساب هیچ شرکت و واحد تولیدی بدون اجازه استانداری مسدود نمی شود

به گزارش ایسنا، محمد علی شجاعی در جلسه مشکلات تولیدگان استان با موضوع مسائل مرتبط با تامین اجتماعی تاکید کرد: تامین اجتماعی قبل از مسدود کردن حساب شرکت و واحدهای تولیدی در ابتدا لیست را به استانداری اعلام کند تا جلسه ای در این ارتباط به منظور رفع مشکل برگزار شود.


وی با تصریح بر اینکه یاد داشتن قانون هنر نیست بلکه باید آنقدر خبره بود تا از آن مهارت برای حل مشکل استفاده کرد، افزود: مسدود شدن حساب 1000 شرکت و واحد تولیدی در استان کار درستی نیست، بلکه باید مدیریت کرد تا مشکل آن ها حل شود.


شجاعی ادامه داد: برخی در کشور ما که سابقه کار آن ها زیاد و آگاهیشان از قانون افزایش می یابد، قفلشان باز نمی شود، اما شرایط، شرایط سختی است و باید این شرایط را درک کرد.


وی خطاب به مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: اگر فکر می کنید نمایندگانتان در تامین اجتماعی نماینده های مثبتی نیستند، آن ها را عوض کنید.


نماینده عالی دولت در استان در ادامه تاکید کرد: طبق قانون تامین اجتماعی موظف است دفترچه های بیمه کارگران را مهر بزند و اگر کسی آن را انجام نداد با آن برخورد می شود.


وی با اشاره به اینکه در آیین نامه اعلام شده که تا60 ماه می توان بدهی واحد و شرکت های تولیدی به تامین اجتماعی را تقسیط کرد، گفت: باید بند بند این آیین نامه در استان اجرایی شود و اگر تامین اجتماعی نمی تواند آن را اجرایی کند نامه ای به وزیر کار و یک رونوشت از آن نامه به استانداری ارسال کند.


شجاعی در ارتباط با مصوبات اداره کل تامین اجتماعی در کارگروه نیز اظهار کرد: این اداره کل ظرف 48 ساعت اعلام کند که چند مصوبه داشته و چه تعداد از آن را تا چه تاریخی می تواند اجرایی کند و دلیل اجرایی نشدن مابقی مصوبات را بیان کند.


انتهای پیام

پاسخی بگذارید