حاج کناری: آزادکاران پرچمداران کشتی ایران در فرانسه باشندحاج کناری، روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اینکه ملی پوشان جوان تصور کنند، آزادکاران با تجربه با کسب مدال جور سایر نفرات را خواهند کشید، تصوری اشتباه هست چرا که هر کدام از آنها باید نهایت استفاده را از پوشیدن دوبنده تیم ملی ببرند و با ارایه بازی های جنگنده و کسب مدال، پرچمدار تیم ملی باشند، چرا که شاید تا پایان عمرشان چنین فرصتی نصیبشان نشود.
وی با اشاره به حضورش به عنوان یک کشتی گیر جوان در پیکارهای جهانی سال 1997 کراسنویارسک روسیه افزود: در آن سال آزادکاران عنوان داری همچون اکبر فلاح، رسول خادم، محمد طلایی و سایر نفرات حضور داشتند که تصوراتم این بود که آنها مدال می آورند که لحظه ای به خود آمدم که اگر تیم بدون مدال بماند، چه می شود؟ در آن لحظه به من الهام شد که باید پرچمدار کشورم باشم و با ارایه پنج دور مسابقه و کسب مدال طلا، یکی از سال های خوبم را پشت سر گذاشتم.
دارنده مدال طلا و نقره پیکارهای قهرمانی جهان همچنین گفت: طی چند مرحله اردو، فشارهای تمرینات سخت را پشت سر گذاشتیم و اردوی فعلی، آخرین اردوی تیم ملی است که آزادکاران در ریکاوری هستند و مراحل تیپر را جهت آماده شدن برای حضور در مسابقات پشت سر می گذرانند.
وی بیان داشت: البته برخی از ملی پوشان ضرب خوردگی دارند که تا آغاز مسابقات این مصدومیت ها برطرف خواهد شد.
این مربی مازندرانی تیم ملی در خصوص پیش بینی خود از نتایج ملی پوشان در رقابت های قهرمانی جهان گفت: اگر هدف ما المپیک 2020 توکیو است، باید فرایند انتخابی تیم ملی را هر سال با همین روش برگزار کنیم چرا رفته رفته نفرات جوان تر به تیم تزریق شوند چرا که ظرفیت کشتی ایران بسیار زیاد است.
رقابت های کشتی بزرگسالان قهرمانی جهان روزهای 29 تا 31 مردادماه در کشتی فرنگی و دوم تا چهارم شهریور ماه در کشتی آزاد برگزار می شود.
ملی پوشان کشتی آزاد هفته آینده به رقابت های قهرمانی جهان اعزام خواهند شد.
ترکیب تیم ملی کشتی آزاد به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: رضا اطری
61 کیلوگرم: بهنام احسان پور
65 کیلوگرم: میثم نصیری
70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی
74 کیلوگرم: پیمان یاراحمدی
86 کیلوگرم: حسن یزدانی
97 کیلوگرم: امیر محمدی
125 کیلوگرم: یداله محبی
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1368
خبرنگار: رضا رمضانی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید