تخصیص 27صدم مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش کمک می کندبه گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، جعفری در جلسه هم اندیشی روسای هیات های ورزشی روستایی و عشایری استان تهران که در سالن جلسات فدراسیون برگزار شد، اظهار کرد: ورزش روستایی و عشایری مادر تمام رشته های ورزشی در کشور به شمار می رود چرا که بسیاری از قهرمانان در سطح حرفه ای از دل ورزش روستا و مناطق عشایری بیرون آمدند.
وی اظهار کرد: با تخصیص 27صدم مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش همگانی و روستایی شاهد رشد، پویایی، سلامت جامعه و کشف استعدادهای مختلف ورزشی در سطح کشور خواهیم بود.
به گفته وی در حال حاضر 21 میلیون نفر در 63 هزار روستاها، مناطق عشایری و محروم زندگی می کنند که سهم تهران از این میزان 940هزار نفر است.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری خاطر نشان کرد: یکی از وظایف اساسی این فدراسیون، گسترش ورزش روستایی در کشور بوده که در این خصوص با ایجاد خانه های ورزش استعدادهای زیادی را به ورزش همگانی و قهرمانی معرفی می کنیم.
«حسن داورزنی» رئیس هیات ورزش روستایی و عشایری استان تهران نیز در این جلسه اظهارکرد: گسترش ورزش همگانی می تواند بهترین راه حل برای ریشه کن کردن اعتیاد و معضلات اجتماعی باشد.
وی گفت: یکی از برنامه اساسی ما تجهیز خانه های روستایی و احیای ورزش هایی بومی – محلی در سطح استان تهران است.
وی همچنین گفت: مسابقات شطرنج روستایی استان به مناسبت هفته تربیت بدنی در فدراسیون روستایی و عشایری (خیابان حجاب) از دو هفته آینده با همکاری هیات شطرنج استان تهران برگزار می شود.
ورزشی/7247//1348**1368
خبرنگار: امین کمالی فر**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید