تحویل 20میلیون تومان داروی رایگان توسط هلال احمر استان به بیماران خراسان جنوبی

محسن نجات در گفت و گو با ایسنا گفت: کاروان سلامت داوطلبان این استان که در قالب طرح ملی نذر آب 2 به خراسان جنوبی اعزام شده بود به یک هزار و 500 نفر از مردم روستاهای این استان خدمات ارائه کرد.

وی افزود: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان با استقرار در دو روستای  «کلاته نظر» و «رزه» به اهالی 20 روستای شهرستان «درمیان» خراسان جنوبی خدمات مختلف درمانی، بهداشتی، آموزشی و فرهنگی ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه حدود 25 میلیون تومان داروی رایگان به بیماران تحویل شد، اظهار کرد: 200 عدد کوله مدرسه و کفش نیز از سوی خیران به کودکان این روستاها اهدا شد.

نجات گفت: هشت تانکر ذخیره سازی آب نیز از سوی جمعیت هلال احمر استان به روستاهای دچار تنش آبی شهرستان  «درمیان» خراسان جنوبی اهدا شد.

وی همچنین با اشاره به آموزش 230 کودک توسط اعضای تیم سحر در این کاروان افزود: آموزش هایی نظیر پناه گیری و تخلیه اضطراری، آشنایی با سامانه 112 جمعیت هلال احمر، قلمه زنی گیاهان و نقاشی در کنار آموزش در قالب بازی های مختلف، بخشی از عملکرد این تیم بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان در پایان گفت: هدف ما طی این ماموریت، کاهش بخشی از مشکلات ناشی از کم آبی در منطقه و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی و فرهنگی بود که تلاش کردیم طی این کاروان به آن ها دست یابیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید