تاکید دبیر کل فدراسیون فوتبال به بازنگری در برنامه ها و فناوری اطلاعاتبه گزارش روز یکشنبه فدراسیون فوتبال، «محمدرضا ساکت» در نخستین همایش مسئولان فناوری اطلاعات هیات های فوتبال استان های سراسر کشور در مرکز ملی فوتبال افزود: تلاش می کنیم با کمک از این هم اندیشی به استاندارهای لازم در ابعاد مختلف فناوری اطلاعات برسیم. البته اصولا بالندگی یک برنامه ریزی بدون وجود اطلاعات جامع و روشن قابل انجام نیست و هیات های فوتبال متولی توسعه فناوری اطلاعات در این رشته ورزشی محسوب می شوند.
وی گفت: امروزه مربیانی در جهان فوتبال موفق هستند که اطلاعات مختلف از رقبا، تیم خود، بازیکنان و غیره داشته باشند وهمراه آن نیز اطلاعات لازم در مدیریت نیز وجود داشته باشد. اما پرسش مهم این است که آیا می توان در مدیریت امروز فوتبال، بدون در اختیار داشتن اطلاعات، مسیر را به درستی پیمود؟
دبیر کل فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه باید مدیران فناوری اطلاعات هیات های استانی در مسئولیت خود تلاش بیشتری نشان دهند، گفت: همانطور که از مسئولان کمیته پزشکی فدراسیون انتظار داریم آخرین اتفاقات در حوزه دوپینگ و آسیب دیدگی ها را اطلاع رسانی کنند، از مسئولان حوزه فناوری اطلاعات توقع داریم در این موضوع به حداقل ها بسنده نکنند و سیستم را هوشیار نگه دارند.
ساکت خاطرنشان کرد: 27 هزار نفر بازی ایران و پاناما را از طریق سامانه های اینترنتی تماشا کردند و بر اساس برنامه ای که داریم مسابقات لیگ های پایین تر هم از طریق هیات ها و توسط این سامانه ها پخش خواهد شد. زیرا فدراسیون فوتبال این هویت را به بخش فناوری اطلاعات هیات ها بخشیده و از شما می خواهیم با توجه به این روند، فضای جدیدی را در فوتبال رقم بزنید.
وی ادامه داد: همانطور که اقتصاد و حامی مالی نخستین بخش مهم در فوتبال است، در بخش فناوری اطلاعات نیز باید با نگاه سوددهی دو طرفه و بلند مدت این موضوع را گسترش دهیم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029**
تنظیم کننده: محمد مهدی موذن**انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید