بهره‌برداری از مجموعه ورزشی ماهان در شیراز

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجموعه ورزشی ماهان که در وسعتی به میزان 8 هزار و 500 متر مربع و با صرف 20 میلیارد تومان اعتبار با مشارکت یک خیر در محله مهدی آباد در جنوب شیراز احداث شده است، شنبه 6 مهرماه با حضور شهردار و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.


شهردار شیراز در آیین افتتاح این مجموعه ورزشی خیرساز، ضمن وارد دانستن نقد به شیوه مدیریت مجموعه‌های فرهنگی و هنری شهرداری، بر لزوم تغییر در روند موجود تاکید و خاطرنشان کرد که مردم باید اداره کننده چنین مجموعه‌هایی باشند.


حیدر اسکندرپور با بیان اینکه ارتقاء سطح رفاه در محله مهدی آباد یکی از اولویت‌های مد نظر شهرداری شیراز بوده است، تلاش و برنامه ریزی برای تبدیل محدوده رودخانه چنارراهدار به یک منطقه تفریحی و ورزشی را در همین راستا ارزیابی کرد.


او یکی از دلایل وجود مشکلات مدیریتی در مراکز گردشگری تاریخی و فرهنگی نظیر سعدیه و حافظیه را ذینفع نبودن از درآمدهای این مجموعه‌ها دانست و راهکار بهبود شرایط را واگذاری مدیریت آنها به یک هیئت امنا بیان کرد.


شهردار شیراز با بیان اینکه 15 محله در شیراز وضعیت حاد اجتماعی دارد، گفت: اگرچه شهرداری مسئول شهر است اما علت بروز مسائل و مشکلات اجتماعی نبوده و قرار هم نیست تنها شهرداری تمام آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی را مرتفع کند؛ سایر دستگاه‌ها نیز وظایفی دارند و باید همراهی و کمک کنند.


شهردار منطقه 9 شیراز نیز با اشاره به اینکه حاج حسین جوکار، خیر شیرازی بالغ بر 4 میلیارد تومان برای احداث این مجموعه کمک کرده است، گفت: این مجموعه ورزشی دارای زمین‌های فوتبال، والیبال و رختکن و یک زورخانه است.


فرزاد میرزایی احداث این مجموعه ورزشی را براساس استانداردها اعلام و اضافه کرد: عملیات اجرایی این مجموعه ورزشی در شورای پنجم شهر شیراز آغاز شده و علیرغم اینکه قرار بود یکساله احداث شود اما به دلایلی دو سال به طول انجامید.

پاسخی بگذارید