ایران و ارمنستان در زمینه اتومبیلرانی تفاهمنامه همکاری امضا کردند/ نخستین حضور ایران در مسابقات ارمنستانبه گزارش روز چهارشنبه فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، این تفاهمنامه در محل فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به امضا «محمود صیدانلو» و «گالیک آقاجانیان» رسید.
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در حاشیه امضای این تفاهمنامه ،گفت: در ماههای اخیر دور جدیدی از همکاری با کشورهای همسایه از جمله ترکیه ، قطر و افغانستان را آغاز کرده ایم و با توجه به مشترکات فرهنگی با ارمنستان در بحث تبادل تجربیات در بخش اتومبیلرانی و موتورسواری می توانیم همکاری نزدیکی داشته باشیم.
صیدانلو افزود: در حال حاضر ورزشکاران ایرانی در سراسر کشور در 10 رشته اتومبیلرانی و 20 رشته موتورسواری فعالیت دارند و اخیرا هم مسابقات بین المللی مرک خاورمیانه زیر نظر FIA را میزبانی کردیم و بزودی نیز میزبان مسابقات موتور کراس قهرمانی آسیا خواهیم بود.
وی یادآور شد: امیدوارم با امضای این تفاهم نامه جدا از همکاری در حوزه های آموزش و رالی و همچنین راه های افزایش مهارت ها در کاهش تصادفات جاده ای در کنار مسابقات دوجانبه و چند جانبه در رشته های اتومبیلرانی و موتورسواری، همکاری جدی تری داشته باشیم. از سوی دیگر دو کشور با توجه به روابط خوب ایران با العطیه نایب رئیس قطری فدراسیون جهانی با هم نظر بودن در اجلاس آینده انتخابات رئیس و نایب رئیس FIA تاثیرگذار باشند.
«گالیک آقاجانیان» رئیس فدراسیون اتومبیلرانی ارمنستان نیز در این نشست با استقبال از همکاری با ایران گفت: مسابقات رالی کوهستان در کشور ارمنستان برگزار می شود که از ایران برای حضور در این مسابقات دعوت می کنیم.
وی با اعلام اینکه حضور گردشکران ایرانی در ارمنستان در 8 ماه اخیر 31 درصد رشد داشته است افزود: روابط دو کشور می تواند در تمامی زمینه ها به موازات هم رشد داشته باشد و از طریق گمرکات دو کشور تسهیلات خوبی در بحث گردشگری ورزشی ایجاد نماییم.

**اعزام تیم ملی اتومبیلرانی به ارمنستان
تیم ملی درگ( شتاب) ایران متشکل از 7 راننده فردا پنج شنبه برای نخستین بار در تاریخ اتومبیلرانی ایران راهی مسابقات بین المللی ارمنستان می شود.
رقابت های بین المللی ارمنستان با حضور رانندگانی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، اوکراین و جمهوری اسلامی ایران طی روزهای 23 و 24 مهر در شهر ایروان برگزار خواهد شد و اعضای تیم ملی ایران در 400 متر با دیگر رقبای خود برای نخستین بار به رقابت می پردازند.
سامان خنجری با خودوری بیوک و داتسون، امیر حسین میرزایی با خودروی تویوتا، علی شیخ رضایی با خودروی پاترول، امیر ضیایی با خودروی پورشه و نوید یگانه پرست با خودروی 206 توربو و فرزاد شاهرخی به عنوان مربی و سرپرست راهی ارمنستان می شوند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067** 1701
تنظیم: رضا رمضانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید