ایجاد اشتغال برای 5 تا 7 نفر از طریق راه اندازی هر استارتاپبه گزارش ایرنا، بهمن حسین زاده روز دوشنبه در جلسه ای برای راه اندازی صنایع فرهنگی دیجیتال با حضور شرکت دانش بنیان ‘آینده پژوهان ابر زندگی’ افزود: هر اندازه این استارت آپ ها در استان از طریق ایجاد مراکز شتاب ده و شرکت های سرمایه گذار راه اندازی شود، به همان اندازه می توان در رونق حوزه کسب و کار در حوزه ارتباطات و فناوری و هم اشتغال موفق شد.
وی اظهار کرد: در این راستا با دعوت از چند شرکت سرمایه گذار شتاب ده بدنبال ایجاد و گسترش یک محتوای دیجیتال در حوزه زبان آذری، رونق صنایع گردشگری و ایجاد اپلیکیشن های مربوط به حوزه فرش تبریز و حمایت از استارت آپ های این حوزه هستیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی یادآوری کرد: تلاش می شود در حوزه آوا و نوای موسیقی آذربایجان نیز محتواهایی ایجاد شود.
حسین زاده، ادامه داد: با توجه به وجود زیرساخت های لازم در حوزه ارتباطات و شبکه های مخابراتی در استان، نیازمند محتوا هستیم.
وی یادآوری کرد: جوانان نیز این محتوا را تولید می کنند و باید از طریق شرکت های شتاب ده و تجمیع کننده ها راهنمایی شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مسئولان استان ایجاد اشتغال برای جوانان است، گفت: از طریق شرکت دانش بنیان آینده پژوهان ابر زندگی سه استارتاپ ویکند در زمینه فرش، محتوای دیجیتال و گردشگری دیجیتال ایجاد می شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی در حوزه اینترنت بین المللی 190 گیگ پهنای باند و در حوزه داخلی 90 گیگ پهنای باند وجود دارد که 70 گیگ آن استفاده می شود و با توجه به پروژه های در دست اجرا بدنبال افزایش پهنای باند هستیم.
حسین زاده با بیان اینکه کاربران نباید محتواهای خارجی استفاده کنند، افزود: برای این منظور بدنبال ایجاد محتواهای داخلی برای استفاده کاربران از آن ها و ارایه خدمات الکترونیک در شبکه تلفن ثابت هستیم.
وی گفت: هم اکنون 11 هزار کیلومتر شبکه فیبرنوری و حدود 4 هزار کیلومتر زیر ساخت فیبر نوری در استان وجود دارد.
در این جلسه امیرحسین اسدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان آینده پژوهان ابر زندگی با اشاره به فعالیت های این شرکت، مطالبی در خصوص نحوه همکاری این شرکت با دستگاه ها و دانشگاه های استان ارایه کرد.
خبرنگار: پرویز بابائی** انتشار دهنده: محمد عزیزی راد
8023/518انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید