استاندار همدان: توسعه علوم دانش بنیان از اولویت های دولت دوازدهم استمحمد ناصر نیکبخت روز یکشنبه در جمع روسای دانشگاه های استان همدان اظهار کرد: هیچ توسعه اثرگذار و ارزشمندی در کشور به ثمر نمی رسد مگر اینکه دست و قلم دانشگاهیان در آن نقش داشته باشد و اساتید زبده آن را تایید کنند.
وی اضافه کرد: هدف استان استفاده از ایده و نظرهای سازنده و راهگشای اساتید دانشگاه است تا از این طریق بتوان با بهره گیری از تحقیقات و توان علمی دانشگاهیان ، زمینه رشد و توسعه را فراهم کرد.
استاندار همدان تاکید کرد: ماموریت گرایی دانشگاه ها یک اولویت است با این توضیح که دانشگاه صنعتی در زمینه ارتقای صنعت فعال شده و بین صنعت و دانشگاه تعامل ایجاد کند.
به گزارش ایرنا نیکبخت افزود: باید در راستای ماموریت گرایی از توسعه کمی دست برداشته و برای توسعه کیفی دانشگاه ها و مراکز علمی تلاش کرد.
وی با بیان اینکه افزایش مراکز علمی و دانشگاه ها در مقطعی از زمان با اهداف و نگاه خاص سیاسی و تبلیغی صورت گرفت گفت: ایجاد دانشگاه بین نمایندگان و مدیران استانی به یک رقابت تبدیل شده بود و هر یک از استانها سعی بر ایجاد دانشگاه بیشتری داشتند.
وی اضافه کرد: نتیجه این اقدام غیر کارشناسی و احساسی هم اینک بروز و ظهور کرده و برخی از دانشگاه ها به علت نبود دانشجو رو به تعطیلی می رود.
استاندار همدان بیان کرد: این استان به واسطه داشتن پایه علمی قوی کمبودی در زمینه وجود اساتید مجرب و توانمند ندارد.
وی ادامه داد: به واسطه توان علمی بالای این استان دانشگاه علوم پزشکی همدان از سوی وزارت بهداشت و درمان به عنوان قطب علمی انتخاب شد.
وی تاکید کرد: خانواده ها از معبر دانشگاه دنبال ایجاد شغل برای فرزندان خود هستند بنابراین هنگام انتخاب رشته به رشته های دارای مشاغل توجه بیشتری می شود.
استاندار همدان از روسای دانشگاه های این استان خواست در ایجاد توازن در رشته های تحصیلی و توزیع آنها نهایت دقت را داشته باشند تا شاهد شدید متقاضی در برخی از رشته ها نباشیم.
نیکبخت بیان کرد: راه اندازی دانشکده دی 8 در همدان می تواند تاثیر مثبتی بر افزایش تعاملات آموزشی بین المللی در استان داشته باشد.
وی گفت: استان همدان در رابطه با رتبه کسب و کار بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس از رتبه 23 به رتبه 12رسیده است که افزایش تعامل صنعت و دانشگاه ها در بهبود این رتبه تاثیر مثبت دارد.
وی از روسای دانشگاه ها خواست با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مراکز آمادگی لازم را برای پذیرش دانشجویان داشته باشند.
استاندار همدان تاکید کرد: دانشگاه محل بحث و تضارب افکار و آرا است بنابراین باید همه تشکل ها با حفظ ضرورت های جامعه ، بتوانند مشارکت داشته باشند.
نیکبخت با گرامیداشت یاد و خاطر شهید حججی گفت: این شهید سر خود را برای عقیده و دفاع از حریم اهل بیت(س) نثار کرد.
وی تاکید کرد: گروهک موسوم به داعش و تروریست ها دست پرورده نظرات استکبار جهانی از جمله آمریکا هستند.
90 هزار و 782 دانشجو در 75 دانشگاه و مرکز علمی دولتی و خصوصی استان همدان مشغول به تحصیل هستند که 53.8 درصد دانشجویان پسر و 46.2 درصد دختر هستند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید