استاندار خراسان شمالی خواستار ارتقای سواد رسانه ای مدیران شدبه گزارش ایرنا، محمدرضا صالحی چهارشنبه در نشست شورای اداری که با رویکرد روز خبرنگار برگزار شد اظهار کرد: این دوره ها برای مدیران اجرایی و نیز مطبوعات برگزار می شود تا سواد رسانه ای در استان ارتقا یابد.
وی در ادامه اظهار کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد به دلیل انتقادها از خبرنگاران شکایت کند و در صورتی که شکایتی به علت نقد کاری مطرح شود، پس گرفته می شود.
وی افزد: خبرنگار باید خبر را درست و دقیق منتشر کند و نباید حقیقتی را به عمد، تخریب و یا مخدوش سازد.
وی اظهار کرد: خبرنگار چشم و گوش جامعه و رابط مردم و مسئولان هستند.

* حضور سران کشورها درآیین تحلیف روحانی بی سابقه بود
استاندار خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: حضور سران کشورهای مختلف در تهران برای تبریک ریاست جمهوری دوازدهم به آقای روحانی نشان از این است که آمریکا آنقدر که دم می زند، طرفدار ندارد.
وی گفت: برخی از کشورها به لحاظ برخی شرایط جرات مقابله و مقاومت در برابر آمریکا را نداردند اما، این حضور نشان داد که آمریکا آنقدر طرفدار ندارد و خیلی ها با ما هستند.
صالحی تصریح کرد: حضور سران کشورهای مختلف برای تبریک ریاست جمهوری به آقای روحانی، بی سابقه بود.

*برنامه های دولت دوازدهم
وی درباره برنامه های دولت دوازدهم اظهار کرد: این دولت در تلاش است تا فرصت های برابر برای زنان و مردان محقق شود علاوه بر آن برای بهره مندی از ظرفیت جوانان، جوان سازی در ساختارهای اداری مورد توجه است.
استاندار خراسان شمالی، احترام به اقوام و مذاهب، مراقبت از هوای پاک، حفاظت و صیانت از محیط زیست، ایجاد پارک ویژه بانوان در مراکز شهرستان ها و ایجاد تونل سبز در ورودی شهرها را از برنامه های سال جاری عنوان کرد.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره باطل شدن مجوز سرمایه گذاری پالایشگاه کال ایمانی گفت: همواره اعلام کردیم که رتبه نخست صدور مجوزهای سرمایه گذاری خارجی را کسب کرده ایم و تاکید داشتیم که این مقدمه کار و کلید ورود سرمایه گذاری است.
صالحی افزود: از ابتدا هشدارهای لازم برای سوء استفاده های احتمالی داده شد و اطلاع رسانی کامل هم در این باره انجام شد.
وی گفت: احتمال ورود سرمایه گذار جدید و جایگزین شدن برای احیای پروژه کالیمانی وجود دارد.

* ایران به برجام پایبند است
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به برجام اشاره کرد و گفت: برجام اگر قرارداد منفی برای ایران و مثبت برای آمریکا بود که آنان به دنبال پاره کردن آن نبودند، اما آنان می خواهند کاری کنند که ما برجام را ترک کنیم.
صالحی تاکید کرد: ایران به قرارداد برجام پایبند است و هر جا که طرف مقابل، مقالبه کند، ایران نیز قوی تر برخورد می کند.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید